Inteligentna tężnia solankowa, to innowacyjna fotowoltaiczna konstrukcja, która w sposób inteligentny wykorzystuje zasoby solanki oraz energii elektrycznej.

Tężnia, zasilana panelami słonecznymi produkuje aerozol solankowy tylko wówczas, gdy system wykryje obecność osób pragnących skorzystać z dobrodziejstwa inhalacji solankowych, dzięki temu nie marnujemy cennej solanki wtedy, gdy w pobliżu tężni nie ma nikogo, na przykład w nocy lub wczesnym rankiem. Obiekty tradycyjne, dla zachowania parametrów pracy muszą być uruchomione cały czas, przez co w porze nocnej znaczna ilość solanki zostaje zmarnowana.

NasZe tężnie napełniamy oryginalną Solanką z Zabłocia o największej na świecie zawartości jodu dochodzącej do 140 mg/litr. Solanka ta wydobywana jest od ponad 120 lat z odwiertów „KORONA” i „TADEUSZ” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie

Tężnia jest wyposażona z system telemetryczny, który informuje operatora o wszystkich parametrach pracy tężni, w tym, na przykład o potrzebie uzupełnienia solanki.

Co ciekawe, tężnia jest samowystarczalna i nie wymaga podłączenia do żadnych sieci, w szczególności energetycznej oraz wodno kanalizacyjnej co z kolei wpływa na maksymalnie skrócony czas instalacji tężni. Zdaniem balneologów, zajmujących się na codzień leczniczymi właściwościami inhalacji solankowych, jest to aktualnie rozwiązanie przodujące na tle wszystkich konstrukcji małych oraz średnich tężni tężni .

Aby skorzystać z inhalacji solankowej należy po prostu usiąść na ławeczce, która jest jej częścią. Urządzenie samo rozpozna naszą obecność i rozpocznie generowanie solankowego aerozolu. Jeśli mamy ochotę pospacetować, śmiało możemy to zrobić, tężnia będzie generowała mikrokropelki solanki jeszcze przez dłuższy czas po opuszczeniu ławki.

dane adresowe